Ohlášení a společný souhlas

Ohlášení a společný souhlas

Otázka

Ohlášení a společný souhlas, jaký je v tomto rozdíl?

Ohlášení a společný souhlas

Nejběžnější řízení, se kterým se setkáte u rekonstrukcí rodinných domů, je ohlášení. Je to zjednodušená verze stavebního povolení. Pokud dům představujete nebo nastavujete, tak se spojuje s územním souhlasem do společného souhlasu.

Ohlášení je možné využít pro rodinné a rekreační domy s jedním podzemním podlaží m hloubky nejvýše 3 m, dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Samostatné ohlášení se používá v případě, že dům nenastavujete nebo ne přestavujete. Jinak je třeba žádat o společný souhlas o které se dočtete dále.

V případě, že překročíte některé parametry, například budete mít dům více podlaží nebo bytu, pak je třeba žádat o povolení. Pozor, do konce roku 2017 platilo omezení, kde se mohlo o ohlášení žádat jen u rodinných rekreačních domů se zastavěnou plochu do 150 m2, toto omezení je už zrušené.

Rozdíl mezi společným souhlasem a ohlášením

Když dům přistavuje nebo nastavujete, musíte podat žádost o společné oznámení záměru a stavební úřad vydá společný souhlas. Formulář žádosti je podobný jako u ohlášení. Projektová dokumentace je stejná, stejně tak je třeba přiložit souhlasy sousedů. Hlavní rozdíl je ve stanoviscích dotčených orgánů a správců technické infrastruktury. Těch je třeba přiložit daleko více než už samostatného ohlášení. Stejný je i průběh řízení na stavebním úřadě. Když dům nepředstavujete ani nenastavujete, žádáte o ohlášení, jinak o společný souhlas.

Rádí Vám zodpovíme vaše dotazy. Váš spolehlivý správce nemovitosti. Správa domu, správa SVJ, správa DB, Správa nemovotostí Praha a Středočeský kraj.


Pomohla Vám naše odpověď?
Pokud nikoliv, klidně nás kontaktujte,
rádi Vám pomůžeme!



Katalog společnosti

Zavoláme vám

Pošlete nám Váše telefonní číslo. My Vám zavoláme do 60 minut.